REZİSTİVİTE DEDEKTÖR

REZİSTİVİTE DEDEKTÖR

0.00 $

Rezistivite Dedektör

Rezistivite dedektör, jeofizik yüksek mühendislerinin ve arkeologların kullandığı jeofizik cihazı'dır. Profesyonel define ve altın avcıları için üretilmiştir. Adrenalin analog rezistivite dedektör ile standart paket içeriğinde teslim edilen 15 m ölçüm kablosu ile 500 m2 alan 15 m derinliğe kadar taranabilir.

Adrenalin rezistivite dedektör yüksek algılama derinliği ve tarama alanı ölçüm kablosu uzatılarak arttırılabilir. 30 metre rezistivite ölçüm kablosu ile büyük hedefler 1000 m2 alan 30 metre derinliğe kadar taranabilir.

Adrenalin rezistivite dedektör cihazı'nın en büyük avantajlarından biri kullanımının çok basit olması ve doğru kullanılabilmesi için özel bir eğitimin verilmesidir. Tek bir operatör tarafından rahatlıkla kullanılabilir ve hatasız doğru ölçümler yapılabilir. Sinyaller, toprağa kare formunda 6 yönde 4 elektrot vasıtasıyla iletilir.

Uzun yıllar toprak altında kalmış hazine, define, gömü, metal, boşluk, tünel, ve suyun, tespit edilebilmesi için üretilmiş bilimsel jeofizik rezistivite ölçüm cihazı'dır. Cihazın çalışma prensibi, toprağa verilen yüksek ( 160 volt ) elektrik akımı sayesinde, kare şeklinde saplanan elektrotlar arası oluşan zemin direncinin ölçülmesidir. Zeminin direncini su, metal, boşluk, maden, yapı kalıntısı gibi faktörler değiştirir ve bu direnç farklılıkları rezistivite dedektör cihazı ile tespit edilir.
Rezistivite Dedektör

LCD göstergesinde boşluk, su, demir ve kıymetli madenler büyük hacimli kayalar ve minerallerin öz direnç değerleri gösterilir. Bir metal hedefin sağlıklı tespit edilebilmesi için 20 yıl toprak altında bulunması gerekmektedir.